G Ė D O S   S T U L P A S

Čia skelbiama informacija apie klestinčią korupciją ir jos herojus.   

Už talpinamą ir viešai rodomą informaciją atsako autorius, atsiuntęs informaciją bei nuotraukas


ĮSILEIDOM  KIAULES  Į  SAVO  ŠALĮ

Net kelis mėnesius kauniečiai džiūgavo: kai Vilniuje, Ukmergėje, Nemenčinėje ir Klaipėdoje siautėjo piktasis virusas, Kaune tvyrojo ramybė, o medikų paslaugų prireikdavo tik iš aplinkinių miestų atvežtiems pacientams. Kauno valdžia net paslapčia džiaugėsi, kad Karmėlavoje įsikūręs oro uostas netapo pagrindiniais šalies oro vartais, mat kartu su grįžtančiais iš tolimų šalių lietuviais į Vilnių keliavo ir koronavirusas. Neilgam.

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/08/02/news/arunas-karaliunas-atvykus-uzbekams-kaune-prasidejo-keisti-reiskiniai-15811970/

                                                                                                 *   *   *   


STT demaskavo Vilniaus r. veikusį neteisėtą mechanizmą, kai lietuvių kalbos nemokėję užsieniečiai, valdininkams už pinigus užmerkus akis, staiga ją „pramokdavo“ ir gaudavo teisę apsigyventi Lietuvoje.

Trečiadienį Vilniaus apygardos teismas formaliai ėmė aiškintis šios neįprastos aferos aplinkybes, o ištakos veda prie Vilniaus r. valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos konstitucijos pagrindų egzaminų kvalifikavimo komisijos.

 Po išsamaus tyrimo paaiškėjo, kad buvusi šios komisijos pirmininkė Aušra Mažonienė galėjo per tarpininkus ir pasinaudodama turėta padėtimi ir įtaka padėti reikiamiems užsieniečiams neteisėtai išlaikyti lietuvių kalbos mokėjimo ir Konstitucijos pagrindų egzaminus, reikalingus norint gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje.

Žinoma, ne už ačiū - už tai galėjo būti mokami kyšiai, tačiau gyvenam labai demokratiškoje valstybėje: kol teismas neįrodė kitaip, visos margos šutvės - ir recidyviniai nusikaltėliai, ir intelektiniai, ir A.Mažonienė - laikomi nekaltais.

https://www.alfa.lt/straipsnis/50424087/vilniaus-rajone-valdininku-uzsukta-afera-kurioje-dalyvavo-ir-labai-garsus-nusikaltelis


 *  *  *

Kyšininkavimo skandale sulaikyti 6 asmenys: tarp jų – Sutkus ir Zalatorius, bandę paveikti įstatymus

Pasak generalinio prokuroro E.Pašilio, verslo konfederacijos prezidentas, pasinaudodamas savo padėtimi, pažintimis ir santykiais, atstovaudamas jos narių ir kitų subjektų interesus galimai už neteisėtą piniginį atlygį darė poveikį priimant svarbius teisės aktus ir sprendimus.

https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/1045547/kysininkavimo-skandale-sulaikyti-sesi-asmenys-tarp-ju-sutkus-ir-zalatorius-bande-paveikti-istatymus


*    *    *  

PANDEMIJOS  KRIZĖ  NE  KLIŪTIS  RUSIJOS AGRESIJAI

Propagandos, melo ir kiršinimo persmelktai "plačiajai tėvynei" suirutė pasaulyje kaip tik palankus metas. Į savus žmones jai nusispjaut, nors Kremlius vaizduoja esantis labai rūpestingas ir atjaučiantis. Tačiau tai netrukdo regzti naujas intrigas, suokalbius ir pažeidinėti kone visus pasirašytus susitarimus.

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/linas-linkevicius-koronaviruso-pandemija-nera-kliuvinys-rusijos-agresijai-56-1312020

                                     *    *    *

Pasauliui užgniaužus kvapą laukiant ekonominio kracho, vienas svarbiausių Seime – Biudžeto ir finansų – komitetas nuo galimų nuostolių pirmiausia suskubo apsaugoti įstatymų pažeidėjų pinigines.    

Milžiniškos baudos kai kuriems jų buvo skirtos dėl metų metus piktybiškai nemokėtų mokesčių už gamtos išteklius – vandenį, žvyrą ar medžioklės trofėjus. Dėl pernai gausiai išdalintų baudų daugelis įstatymų pažeidėjų šiuo metu bylinėjasi teismuose. Tačiau įstatymų leidėjai kažkodėl suskubo juos aplenkti.

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/04/17/news/artinantis-krizei-seimas-pirmiausia-suskubo-rupintis-pazeidejais-palygino-su-marodieriais-14520229/

 

                                                 *  *  *

Kokios dar krizės reikėtų, kad politikai savo ambicijas, antipatijas bei savanaudiškus išskaičiavimus pastumtų į šalį?!

Juk dabartinė pasaulinė pandemijos krizė karu vadinama tik perkeltine prasme, nors ir susidaro įspūdis, kad daugelis į padėtį itin įsijautusių politikų ar piliečių linkę šį žodį vartoti ne tik kaip metaforą.

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/04/05/news/vytautas-bruveris-kokios-krizes-reikia-kad-politikai-savo-ambicijas-pastumtu-i-sali--14355079/

*   *   *

LIETUVOJE KILO SKANDALAS DĖL PARLAMENTARO PAREIŠKIMO APIE VSD RENKAMĄ INFORMACIJĄ

Bakas teigė, kad tuo metu, kai jis buvo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovu, buvo gautas pranešimas, jog vienas iš departamentų, atsakingų už nacionalinį saugumą, neteisėtai renka informaciją...

https://sputniknews.lt/politics/20200304/11517052/Lietuvoje-kilo-skandalas-dl-parlamentaro-pareikimo-apie-VSD-renkam-informacij.html

*   *   *

ĮTAKA  PLANUOJANT  IR  KURSTANT  NUŽUDYTI  SĄŽINĖS  NESPAUDŽIA

Prasideda džiaugsmo ašarų pakalnės kvailiems, naiviems ir suklaidintiems. Kažkas pasistengė užsienyje, kad iš 13 kaltinimų liktų vos 4. Net ir ten moteriškė tokia įtakinga, kad kažką laiko už kiaušų.

Vilniaus apygardos teismui nusprendus paleisti buvusią teisėją Neringą Venckienę į laisvę, ši grįžo į tėvų butą. Nuo šiol ji tris mėnesius turės dėvėti apykoję, su kuria nuo namų galės nutolti vos 500 metrų. Beje, naujasis tėvų butas – taip pat Garliavoje. Ir taip arti Klonio gatvės, kad ją galima matyti pro naujojo namo langus. Ir kaimynai kone tie patys...

https://www.tv3.lt/naujiena/video/1019748/isskirtinis-pirmasis-neringos-venckienes-interviu-isejus-i-laisve


APIE KALTINIMUS IR BAUSMĘ N.VENCKIENEI PROKURORAS KALBĖJO MĮSLINGAI 

Į Lietuvą iš JAV pargabenta Neringa Venckienė iškart buvo vežama į Kauno tardymo izoliatorių. Nuo 2013-ųjų gudriai besislapsčiusi buvusi Seimo narė iš Čikagos oro uosto keliavo į Varšuvą, o iš čia - automobiliu į Kauną.

Prie Kauno tardymo izoliatoriaus pro konvojavimo vartus apie 22 val. įvažiavo  du žymėti policijos automobiliai – „Volkswagen transporter“ ir „Volkswagen caddy“. Tardymo izoliatoriuje ji apgyvendinta viena.

Iki šiol teisėsauga Lietuvoje slėpė tikslią N.Venckienės pargabenimo į šalį datą ir laiką. Primename, kad Lietuvos prokurorai siekė N.Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

Trečiadienį neįprastu laiku – 21 val. 40 min. vakare Generalinė prokuratūra Vilniuje surengė išskirtinę spaudos konferenciją. Joje Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Tomas Krušna paskelbė, kad „asmuo yra Lietuvos Respublikos teritorijoje“, tuomet išdėstė, dėl kokių veikų N.Venckienė gali būti patraukta atsakomybėn ir atsakė į svarbiausius klausimus.

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/11/06/news/neringa-venckiene-jau-lietuvoje-generaline-prokuratura-vakare-rengia-spaudos-konferencija-12458681/


TAPUS MINISTRU PRABUDO GOBŠUMAS IR GALIMYBĖS  ATIMINĖTI  GIMINIŲ  TURTĄ?

Oj nežinom, ką į valdžią išrenkame. Tikrasis žmogaus veidas pasimato tik suteikus jam įgaliojimus atstovauti savo rinkėjams ir šaliai. O tada jau pakraupti galima.  Tikriausiai tada, pasijutus visagaliu, ir atsiranda apsukrūs poreikiai susigrobti viską kas įmanoma, tačiau kurių galų pasiturinčiam ir šimtais tūkstančių eurų vartančiam ministrui, kuris gyvena gražiuose nuosavuose namuose, dar ir senos ligotos močiutės sodyba?

"O juk iš rinkimų tribūnos Kęstas ragino viską daryti teisingai, be apgavysčių. Ir tapęs ministru jis kalbėjo apie skaidrumą.  Jam reikėtų pirmiau pradėti nuo savęs ir pačiam taip elgtis.  Manau, kad jis pasielgė kaip vagis," - piktinosi žemės ūkio ministro Kęstučio Mažeikos giminaitės.

Marijampolietei L.Kančienei pritarė ir užsienyje gyvenanti 63 metų sesuo A.Ribinskienė: „Kęstas – mano krikštasūnis. Mane pašiurpino jo poelgis. Nesitikėjau to, nes praeityje visi sutarėme.“

„Ministras – aferistas, nes jis pasinaudojo mano sergančia mama!“ – rėžė ministro teta Birutė ir parodė motinos sveikatos išrašą, kuriame medikai išsamiai surašę negalavimus.

Beje, susigrobti turtą užimant tokias pareigas ir baigus tokius mokslus - visai būtų nesunku.  Trumpa info: Kęstutis Mažeika (g. 1982 m. balandžio 28 d. Marijampolėje) – žemės ūkio mokslų daktaras, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Užkrečiamųjų ligų katedros lektorius, Marijampolės politikas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininkas.

Apie skaudžius giminių turto praradimus šio ministro dėka  skaitykite:    https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/10/05/news/pralobusio-ministro-k-mazeikos-turtu-paslaptys-pasiurpino-jo-gimine-12070068/


PAŽEMINTAS PAREIGŪNAS ATSKLEIDĖ, KAS VYKSTA KONKURSUOSE  Į  SVARBIUS  POSTUS

<<Nori kilti karjeros laiptais – turi turėti įtakingą rėmėją. Taip kalbėjo prokurorai, dalyvavę atrankose į svarbius postus. Tai, ką patyrė per konkursus, jie vadina pažeminimu.

Kai „Lietuvos rytas“ atskleidė, kaip generalinis prokuroras Evaldas Pašilis rodo palankumą saviems, prabilti ryžosi ne tik sostinės, bet ir kitų miestų prokurorai.

Jie pasakojo, kad per atrankas į aukštesnius postus patyrė pažeminimą, buvo nustumti, nes kuo nors neįtiko. Vienas jų sutiko susitikti ilgesnio pokalbio. Nuskubėjau į kitą miestą išklausyti pareigūno, kuris per 25 metus yra ištyręs nemažai sudėtingų bylų.

Susitikome gražią saulėtą dieną, bet mano pašnekovo veidą temdė liūdesio šešėliai: „Perskaičiau jūsų tyrimą ir man viskas sukilo. Mes, prokurorai, turime pabusti. Aš tikiu teisingumu.“ Taip pat skaitykite: „Lietuvos ryto“ tyrimas. Prokurorai prabilo apie užsakytas bylas, susidorojimus ir nešvarius politikų žaidimus.
 – Dalyvavote aštuoniose atrankose, bet nelaimėjote. Kodėl? – paklausiau prokuroro, kuris yra pelnęs gerą vardą.

 – Pažiūrėkite į minkšto būdo E.Pašilį ir suprasite, kokių dabar reikia. Aš neturiu įtakingo rėmėjo. Vienintelis mano rėmėjas – Kodeksas.

– Ar norint patekti į svarbų postą būtina turėti rėmėją?

– Buvau girdėjęs kalbų, kad viskas iš anksto būna nuspręsta, o atrankos vyksta tik dėl akių. Tačiau netikėjau iki tol, kol pats to nepatyriau. Kai ėjau į aštuonias atrankas, kolegos klausė, kas už manęs stovi. Atsakydavau, kad Kodeksas. Tada man sakė, kas aš nieko nelaimėsiu, nes už kitų stovi garsios pavardės. Per visus tuos konkursus aš buvau atrinktas tarp kelių geriausiųjų, komisijos nariai mane kaskart gyrė. Man pasakydavo, kad perėjau į kitą etapą. Bet generalinis prokuroras su manimi nebuvo nė karto susitikęs! 

Kas laimėjo tas atrankas?

– Vieną laimėjo žmogus, kurio rezultatai buvo gerokai prastesni nei mano, kuris yra turėjęs nuobaudų. Jis netyrė sudėtingų bylų. Jeigu E.Pašilis nori susirinkti savo komandą, tegul renkasi, bet tai neturi vadintis konkursu. Nes tokios atrankos, kokios vyksta dabar, – tai pasityčiojimas...>>

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/04/28/news/-lietuvos-ryto-tyrimas-pazemintas-pareigunas-atskleide-kas-vyksta-konkursuose-i-svarbius-postus-10136369/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy


ĮSTATYMAS PAKEISTAS PO VISUOMENĖJE KILUSIO REZONANSO DĖL IŠ ŠEIMOS PAIMTŲ VAIKŲ

Pataisos parengtos sujungus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „valstiečių“ vadovo R. Karbauskio pateiktus siūlymus. Pataisomis įstatyme įrašyta, kad „vaikų ir tėvų atskyrimas prieš jų valią galimas tik kraštutiniu atveju, kai tai yra neišvengiama ir būtina, siekiant apsaugoti vaiką nuo realaus pavojaus jo fiziniam ir psichiniam saugumui, sveikatai ar gyvybei arba reikšmingos žalos jo sveikatai atsiradimui, ir nėra galimybių vaiko apsaugoti kitais būdais“.

Reikšminga žala sveikatai apibrėžta kaip fizinio, seksualinio, psichologinio smurto prieš vaiką arba vaiko nepriežiūros ar smurto stebėjimo (kai vaikas yra smurto liudininkas) pasekmė, pasireiškianti vaiko fizinės ir psichinės sveikatos, normalios raidos sutrikdymu. Daugiausiai diskusijų Seime svarstant projektą kėlė vaikų saugumo sąvoka, ją dalis parlamentarų siūlė iš viso braukti iš įstatymo, tačiau parlamentas ją paliko, tik apibrėžęs siauriau, kaip fizinį ir psichinį saugumą. Tarp sąlygų vaiko paėmimui įrašytas realus pavojus dėl jo saugumo.

Taip pat leista vaiką iki 6 metų trumpam palikti su vyresniais šeimos nariais, jei jiems ir nėra 14 metų. Palikimu be priežiūros bus nelaikomas iki 15 minučių vaiko palikimas saugioje aplinkoje su 7–13 metų asmenimis, kurie pagal savo brandą yra pajėgūs esamoje situacijoje juo pasirūpinti. Įstatyme iki šiol numatyta, kad vaiko tėvai turi pasirūpinti, jog be objektyvios būtinybės vaikas iki 6 metų neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros.

Taip pat nustatyta, kad vaiko teisių apsaugos institucijoms renkant bet kokius su vaiku ar jo šeima susijusius duomenis, vaiko tėvai apie tai informuojami, išskyrus tuos atvejus, kai toks informacijos pateikimas prieštarauja vaiko interesams. Numatyti griežtesni reikalavimai vaiko teisių apsaugos specialistams. Šalia draudimo dirbti su vaikais padariusiems sunkius ar labai sunkius nusikaltimus prieš vaiką, pridedama, kad vaiko teisių specialistais negali dirbti teisti už kitus apysunkius ar nesunkius nusikaltimus, jei teistumas nėra išnykęs ar panaikintas. Darbuotojams nustatytas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas.

Įstatyme nebeliko šeimų organizacijų kritikuoto grėsmės lygių nustatymo ir pereinama prie vaiko ir šeimos poreikių vertinimo. Šeimai ar vaikui nustačius pagalbos poreikį, savivaldybė teikia pagalbą – tai gali būti psichologo konsultacijos, pozityvios tėvystės kursai ar bet kuri kita pagalba.

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/padetas-taskas-seimas-prieme-vaiko-teisiu-apsaugos-istatymo-pataisas.d?id=80872769


LIETUVOS  GYVENTOJAI  ĮSPĖJAMI  NEPAKLIŪTI  Į VERBAVIMO  TINKLUS  

Valstybės saugumo departamentui (VSD) ir Antrajam operatyvinių tarnybų departamentui (AOTD) paskelbus grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, išgirdome tikriausiai ir pačių žvalgybininkų neprognozuotą nuomonę – Vyriausybės narys, užsienio reikalų ministras L.Linkevičius, švelniai tariant, suabejojo Kinijos, kaip naujos grėsmės Lietuvai, įvardijimu: „Mes žiūrime lanksčiai, pragmatiškai. Aišku, kad reikia stebėti Kiniją, tačiau kol kas problemos nematau.“  

Tai pirmas toks atvejis, kai po minėtų tarnybų metinės ataskaitos kai kurias viešai skelbiamo dokumento dalis vertina, tikėkime, suderinęs savo poziciją su premjeru ir prezidente, ministrų kabineto narys. 

 Ministras savo-nesavo nuomonę pareiškė iškart po griežtos Kinijos reakcijos į ataskaitoje jos atžvilgiu reikštus teiginius. 

 Grėsmių Lietuvai vertinimo tekste sakoma, kad mūsų valstybėje veikia dvi Kinijos žvalgybos tarnybos – Valstybės saugumo ministerija ir Karinės žvalgybos direktoratas. Aprašoma, kaip šios institucijos mūsų krašto teritorijoje dirba, nors kol kas nė vieno įtariamo šnipinėjimu asmens dar nesulaikyta. Tačiau Lietuvos gyventojai įspėjami nepakliūti į verbavimo tinklus. 

 Kinija ambasados Lietuvoje lygiu reagavo greitai ir kategoriškai: „Reiškiame griežtą nepasitenkinimą ir tvirtą nepritarimą šiems nepagrįstiems kaltinimams.“ Ataskaita vertinama kaip neprofesionali, neobjektyvi ir neatsakinga. Į VSD ir AOTD dokumentą sureagavo ir kita jame minima valstybė - Baltarusija, tačiau kur kas minkščiau negu Kinija, ir net ironiškai, susiedama tai su prezidento rinkimais Lietuvoje. 

 Bet iš visų komentarų svarbiausias yra L.Linkevičiaus. Kodėl vienas svarbiausių Lietuvos užsienio politikos formuotojų pasiuntė signalą už valstybės ribų, kad gal ne tik jis, bet ir premjeras su prezidente nevisiškai pasitiki savo valstybės žvalgybos tarnybų išvadomis?  

Galimi trys atsakymo variantai. Pirmas – Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovo neįtikino ataskaitos argumentai. Antras – URM tarnybos turi kitokios, daug patikimesnės, informacijos. Trečias – dėl ekonominės politikos Lietuvai nenaudingi net menkiausi nepasitikėjimo santykiai su Kinija. Realiausias atsakymas – trečias. 

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/02/16/news/mecys-laurinkus-kinai-suprato-kad-jie-nori-uzpulti-ar-net-okupuoti-lietuva-9237998/


ESAME PERSPĖTI DĖL PAGRINDINIŲ DEZINFORMACIJOS ŠALTINIŲ:  TURIME   TRIS RIZIKOS  FAKTORIUS

Iškreipta ir tikrovės neatitinkanti informacija – senas ginklas, kurį naudoja nepatikimų šalių specialiosios tarnybos, cinikai, plepiai, melagiai, kiršintojai ir sukčiautojai, norintys sudrumsti ramybę ir suklaidinti žmones, sukelti sumaištį, nerimą ir suklaidinti visais įmanomais būdais. Todėl mąstykime sveikai ir tikroviškai, sugebėkime atsirinkti įsijungę visas proto kerteles, ramiai ir atidžiai.

„Kalbant apie dezinformaciją, mes turime net tris rizikos faktorius: Rusijos kišimąsi, žiniasklaidos siekį pasipelnyti bei įvairius politikų išsišokimus“, – susitikime su žurnalistais iš Lietuvos Briuselyje teigė Europos Parlamento atstovo spaudai pavaduotoja, Atstovo spaudai skyriaus vadovė Marjory van den Broeke. Anot jos, su dezinformacija kovoti ir ją atpažinti yra sunku, tačiau būtina, nes tokia melaginga informacija sklinda įvairiausiais kanalais ir jos poveikis gali būti milžiniškas.

– Ar tiesa, kad dezinformacija dažniausiai atkeliauja iš Rusijos?
– Mano manymu, niekas nėra taip gerai susipažinęs ir taip dažnai susidūręs su iš Rusijos sklindančia dezinformacija, kaip lietuviai. Tikriausiai puikiai žinote Gerasimovo doktriną (Gerasimovo doktrina yra paremta „refleksyvios kontrolės teorija“, kuri teigia, kad kontrolę galima įtvirtinti per refleksyvius, nesąmoningus tikslinės grupės atsakus. Ši grupė sistemiškai maitinama dezinformacija, kurios tikslas yra provokuoti nuspėjamą reakciją – tokią, kokios politiškai ir strategiškai trokšta Rusija, – aut.past.), kuri, dezinformacijos pagalba, leidžia valdyti kariuomenę. Matomas aiškus rusiškas braižas. Neseniai Italijoje parlamento rinkimų metu daryti tyrimai atskleidė, kad apie 10 procentų visos tuo metu pasklidusius dezinformacijos atkeliavo būtent iš rusiškos žiniasklaidos, tiksliau, tokių jos kanalų, kaip „Sputnik“, „Rusia today“, „Ruplty“ ir t.t.

Neseniai man teko dirbti su EEAS organizacija (European External Action Service, – aut.past.), kuri stengiasi kovoti su dezinformacija Europoje.
Organizacija turi savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyrą, kurioje viešina dezinformacijos kanalus, ir jos atstovai teigia pastebėję, kad ypač daug melagingos informacijos pasiekia būtent visas tris Baltijos šalis.

– Kalbant apie „Facebook“, Lietuvoje yra daug grupių, kurios, prisidengdamos gražiais pavadinimais, skleidžia įvairią propagandą. Ar su tuo galima kažkaip susitvarkyti?
– Greitai mes turėsime susitikimą su „Facebook“ ir „Twitter“ vadovais ir kalbėsimės apie technologijų vystymą šioje srityje. Aš suprantu, kad jie ir dabar jau stengiasi, kaip galėdami, tačiau reikia rasti būdų, kaip dar efektyviau stengtis sustabdyti tokių propagandinių grupių veiklą. Bet tai, kad jos vis dar gali laisvai veikti, tik parodo, kiek daug pažengusi yra ši problema.
Mano nuomone, daugiausia, ką kol kas galime padaryti, tai stengtis tobulinti esamas technologijas, nes kitų atvejų, kaip elgtis, nėra.

Pastaruoju metu netgi kalbama apie naujo alternatyvaus interneto steigimą, kuriame negalėtų veikti propagandą skleidžiantys technologiniai milžinai. Tačiau tai yra labai utopinė idėja, kuri kyla iš nusivylimo ir bejėgiškumo kovoje su melaginga informacija.

https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2019/02/18/news/europarlamentare-perspejo-del-pagrindiniu-dezinformacijos-saltiniu-turime-tris-rizikos-faktorius-9206108/


Prašome užsukti dar kartą. Dėkojame už Jūsų susidomėjimą!

 
UA-82870661-3